newsletter
Pl
De 
REKRUTACJA || Nowe metody nauczania historii - Szkolenie dla multiplikatorów i multiplikatorek z Polski i Niemiec zajmujących się pracą edukacyjną z młodzieżą. 24-29.07.2016 Krzyżowa
There are no translations available.

Opis projektu:

Pięciodniowe szkolenie ma na celu opracowanie metod wykorzystania nowych mediów w międzynarodowej edukacji młodzieży, jak również zastosowanie poznanych założeń pedagogiki muzealnej w praktyce poprzez przygotowanie treści przewodnika do wystawy "Odwaga i Pojednanie".

Podstawę do praktycznych warsztatów stworzą wykłady i zajęcia na temat pedagogiki muzealnej i wystawowej jak również niemiecko-polskich stosunków i procesu pojednania od roku 1945. W czasie warsztatów uczestnicy wraz z pedagogami oraz historykami będą intensywnie zajmować się kwestią przekazywania historii poprzez nowe media oraz możliwościami ich zastosowania w międzynarodowej pracy edukacyjnej z młodzieżą w celu zapewnienia bardziej dogodnego dostępu do treści historycznych. W trakcie projektu uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość wzajemnie uczyć się od siebie i referentów nowych metod, rozwijać je oraz tworzyć nowe.

Read more...

news

Słoneczne spotkanie w Krzyżowej!
There are no translations available.

Od 9 do 13 maja odbyła się w Krzyżowej polsko-niemiecka wymiana szkolna Lubsko-Forst. Spotkanie to jest szczególnie ciekawe, ponieważ oba miasta leżą zaledwie 30 km od siebie i są miastami partnerskimi.

Read more...
 
Szkolne spotkanie Lubań - Schulpforte
There are no translations available.

Wdniach 29 kwietnia do 3 maja w Krzyżowej spotkali się uczniowie z niemieckiej szkoly Pforta wraz z uczniami z polskiego Lubania.

Już dzień przed przyjazdem do Krzyżowej uczesnicy mieli szansę poznać się nawzajem, ponieważ niemieccy ucznowie gościli przez jedną noc u polskich koleżanek i kolegów w Lubaniu.

Read more...
 
REKRUTACJA || HOTEL STORIES – międzynarodowy warsztat teatralno- filmowy Krzyżowa 11-20.07.2016
There are no translations available.

Projekt „HOTEL STORIES”, który odbędzie się w Krzyżowej 11-23 lipca 2016 to międzynarodowe przedsięwzięcie o charakterze teatralno - filmowym. Zapraszamy do niego wszystkich miłośników sztuk wizualnych w wieku od 16 do 26 lat – doświadczonych, ale też amatorów. Mile widziani są wszyscy, którzy interesują się aktorstwem, śpiewem, tańcem, pisaniem  scenariuszy oraz kręceniem filmów. W projekcie wezmą udział uczestnicy z Polski, Niemiec i Ukrainy. Językiem wykładowym będzie angielski, ale jego znajomość nie jest niezbędna –  zapewniamy pomoc w tłumaczeniu na język polski.

Read more...

gallery
krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305