newsletter
Pl
De 
22 stycznia 2017 zmarła śp. Wanda Czaplińska
There are no translations available.

Śp. Wanda Czaplińska z domu Komarska ur.7.11.1928 roku w Jarosławiu, zm. 22.01.2017 we Wrocławiu, córka majora AK, lekarz pediatra, aktywny członek Klubu Inteligencji Katolickiej we Wrocławiu.

Z niezwykłą gorliwością otwierała swój dom wszystkim, którzy tego potrzebowali i chcieli. Wiele energii poświęciła na rzecz pojednania Polaków i Niemców. Była współorganizatorką spotkań ludzi dobrej woli z różnych krajów, którzy dążyli do powstania Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, następnie członek Rady Fundacji. Aktywny członek Sekcji Rodzin KIK, organizator letnich obozów dla dzieci i młodzieży. Założycielka i wieloletnia przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Krzyżowej we Wrocławiu. Inicjatorka i współorganizatorka konkursu „repatrianci” dotyczącego przesiedlenia Polaków z rubieży wschodnich byłej II RP.

Troskliwy lekarz pediatra, członek pierwszej Solidarności lekarskiej, inicjator akcji zaopatrzenia całej populacji noworodków we Wrocławiu witaminę D w latach 80’tych w ramach akcji pomocowej parafia parafii (Dortmund- Wrocław). Zaangażowana w pracę poradni małżeńskiej w parafii św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu oraz wykłady w innych parafiach na Dolnym Śląsku.

Kobieta o wielkiej wyobraźni i gorącym sercu otwartym na każdego bliźniego.

Kochana Żona Kazimierza (od 09.09.1950 roku), Matka: Jagienki, Przemka, Krzysztofa i Michała, Babcia: Klary, Zosi, Julii, Tomka, Basi, Łukasza, Ani, Julki, Ruty, Poli i Tymka, Prababcia: Kostka, Kazika, Jaśka, Józka, Jontka, Tadzia i Witka.

Rodzinie i przyjaciołom składamy wyrazy szczerego współczucia.


news

„25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r.
There are no translations available.

Szanowni Państwo, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego ma zaszczyt zaprezentować publikację powstałą w ramach projektu „25 lat Traktatu o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy jako krok milowy w budowaniu nowego ładu europejskiego po 1989 r. - przyczynek do ogólnopolskiej debaty publicznej.”, realizowanego w ramach zadania publicznego „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”.

Celem projektu był wzrost świadomości szerokich grup społecznych dzięki prowadzeniu ogólnopolskiej debaty dotyczącej roli Polski jako kraju, który jest jednym z filarów stabilności, bezpieczeństwa i rozwoju Europy, potwierdzonej wartością traktatu i innych działań Polski zmierzających do podnoszenia jakości współpracy sąsiedzkiej i prowadzenia polityki zagranicznej. Ma również za zadanie rozwój refleksji nad aspektami związanymi z rolą Traktatu i prowadzeniem polityki zagranicznej czy wzrost wiedzy wśród młodzieży i studentów na temat roli Traktatu w kształtowaniu stosunków międzynarodowych i drogi do dobrosąsiedzkich stosunków.

Read more...
 
Konferencja programowa kadry pedagogicznej Kreisau-Initiative e.V. oraz Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego – Krzyżowa,16-17 stycznia 2017
There are no translations available.

W Krzyżowej w dniach 16-17 stycznia odbyła się konferencja programowa Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Kreisau-Initiative e.V. – stowarzyszenia, działającego w Berlinie, które wspiera działania statutowe Fundacji. Spotkanie, tradycyjnie już, odbywa się raz do roku.


Read more...
 
Konferencja upowszechniająca projekt Digital Pathways
There are no translations available.

Dziś na terenie Fundacji „Krzyżowa” odbyła się konferencja upowszechniająca międzynarodowy projekt „Digital Skills Pathways for Youth across Europe”.

W konferencji wzięli udział dyrektorzy oraz nauczyciele szkół podstawowych I gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica.

Read more...

gallery


Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”Summer Projects
KRZYŻOWA


 
International Conference Centrum

 

krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305