newsletter
Pl
De 
Nagrodę im. Eriki Pitzer przyznawana przez Fundację Willy Robert Pitzer Stiftung, w 2016 roku otrzymał MDSM Krzyżowa
There are no translations available.14 lipca 2016 roku w Bad Nauheim koło Frankfutu nad Menem odbyła się uroczystość wręczenia nagrody im. Eriki Pitzer przyznawanej przez Fundację Willy Robert Pitzer/ Willy Robert Pitzer Stiftung. Tegorocznym laureatem nagrody została wybrana Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.Fundacja „Krzyżowa” została wyróżniona za zaangażowanie w obszarze działalności na rzecz budowania porozumienia między Europą Wschodnią i Zachodnią. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca z młodzieżą, prowadzona przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM), który jest jednym z działów polskiej Fundacji „Krzyżowa”. Praca ta ma ogromny wpływ na budowanie nie tylko porozumienia europejskiego w wymiarze kulturowym między młodym pokoleniem, ale również buduje mosty pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.

Read more...

news

Podróż studyjna do Polski
There are no translations available.

Cztery dni pełne wrażeń i nowych informacji spędziła grupa uczniów z niemieckiego miasta Bad Schwalbach w byłym majątku rodziny von Moltke w Krzyżowej. Głównym celem podróży było zapoznanie się z historią Krzyżowej, a także z historią Polski i stosunków polsko-niemieckich. W programie zaplanowane były również wyjazd do byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.


Read more...
 
Uchodźcy w Europie - Witaj "Ziemio Obiecana"? - UWAGA mamy jeszcze kilka wolnych miejsc dla uczestników z Polski
There are no translations available.


Poszukujemy nauczycieli z Polski, którzy wraz ze swoimi uczniami wezmą udział w polsko-niemiecko-greckim spotkaniu młodzieży "Uchodźcy w Europie - Witaj "Ziemio Obiecana"?.

Tematem projektu jest ucieczka. W trakcie warsztatów oraz podczas gry symulacyjnej uczestnicy pochylą się nad takimi zagadnieniami jak ucieczka, prawa człowieka, odwaga cywilna i uczestnictwo. W programie przewidziany jest także całodzienny wyjazd do Wrocławia.

Read more...
 
Asos szklakiem dolnośląskich zamków i pałaców
There are no translations available.

W ramach projektu „Tradycja łączy pokolenia” zaplanowane zostały trzy wycieczki szlakiem dolnośląskich zamków i pałaców. Pierwsza odbyła się w dniu 15.09.2016 r. i prowadziła śladami rodziny Hochbergów – przez Książ, Palmiarnię aż po uzdrowisko Szczawno Zdrój. 45 osobową grupę prowadził przewodnik – Jacek Pielich, na co dzień przewodnik po Zamku Książ.

Read more...

gallery
krzyżowa foundation for
mutual understanding in europe

krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305