newsletter
Pl
De 
Wspólna droga, wspólny duch - spotkanie autorskie z dr Annemarie Franke - Warszawa, 22.03.2018
There are no translations available.


Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Dom Spotkań z Historią oraz Krzyżowa Forum zapraszają na spotkanie z dr Annemarie Franke, autorką książki „Wspólna droga, wspólny duch. Fundacja »Krzyżowa« dla Porozumienia Europejskiego 1989-1998".

Spotkanie połączone z dyskusją odbędzie się 22 marca 2018 o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią (Karowa 20, Warszawa).

Rozmowę z autorką poprowadzi prof. Waldemar Czachur (Uniwersytet Warszawski, przewodniczący Rady Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego).

Read more...

news

"Z dwóch zrób trzy! Jak zorganizować trójstronną wymianę szkolną?": seminarium dla nauczycieli i pedagogów, 16-20.03.2018 w Krzyżowej
There are no translations available.


„Z dwóch zrób trzy” to tytuł seminarium, które odbędzie się w dniach 16-20.03.2018 w Krzyżowej. W jego trakcie uczestnicy - nauczyciele i pedagodzy z Polski, Niemiec i Ukrainy - tworzą i rozwijają projekty trójstronnych wymian szkolnych. Seminarium pokazuje jednocześnie, że współpraca w tej konstelacji mimo aktualnej sytuacji politycznej jest jak najbardziej możliwa.
Read more...
 
Once upon today... in Europe, Krzyżowa 12-17.03.2018

From March 12th to 17th, the third part of the project "Once upon today.... in Europe" takes place in Krzyżowa. In workshops devoted to the historical narration on Europe, the current participation of young people from Poland, Moldova, Estonia, Ukraine and Romania.

Read more...
 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Rabka Zdrój-Murrhardt, Krzyżowa 11.-16.3.2018
There are no translations available.


W dniach od 11 do 16 marca odbędzie się w Krzyżowej spotkanie młodzieży z Rabki Zdrój i Murrhardt. Podczas warsztatów będziemy rozmawiać o tematach ważnych dla nas w życiu codziennym oraz wspólnie odkrywać historię Krzyżowej. Poza tym odbędzie się wspólna wizyta w Miejscu Pamięci Gross Rosen oraz refleksja znaczenia wydarzeń historycznych na nasze życie.
Read more...

gallery