newsletter
Pl
De 
Sprawozdanie roczne "Rok w Krzyżowej 2016"Szanowni Państwo,

Za chwilę wczytacie się w kolejną publikację z serii „Rok w Krzyżowej”. Znajdziecie w niej Państwo kilka tekstów podsumowujących naszą działalność w 2016 roku. Roku pełnym ważnych wydarzeń dla Świata i Europy. Roku 25. jubileuszu traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską i Niemcami. Roku, w którym hasło przewodnie „Europa w budowie”, jakie Fundacja „Krzyżowa" oraz jej najważniejsi partnerzy postanowili nadać swoim projektom okazało się nadzwyczaj aktualne.

Był to dla nas wszystkich kolejny rok intensywnej pracy. Gremia Fundacji pracowały nad uaktualnieniem Misji Fundacji i optymalizacją struktury organizacyjnej. Pracownicy działów programowych wraz z partnerami przekładali tę misję na konkretne działania i projekty. Wszyscy zaś staraliśmy się zapewnić naszym gościom jak najlepsze warunki do pracy i wypoczynku w Krzyżowej. W jakim stopniu nam się to udało? Ocenicie Państwo sami po lekturze tegorocznego sprawozdania.

Więcej …

aktualności

EWOCA3 CAMP 2017 "Back to Nature" młodzieżowy obóz wakacyjny 2017

Marzysz o wakacjach w zielonym otoczeniu? Lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu? Jesteś zainteresowany poznaniem ludzi z innych krajów? Jeśli tak, ten program jest dla Ciebie!

Kiedy i gdzie: 18.06.-31.07.2017 r., w Naturfreundehaus Schwerte w Schwerte NIEMCY

Temat: "Back to Nature"

Kogo poszukujemy: Młodzież z Polski
Więcej …
 
Słoneczne spotkanie w Krzyżowej! Wymiana szkolna Lubsko-Forst, 24-28.04.2017

Już po raz kolejny wiosną odbędzie się w Krzyżowej polsko-niemiecka wymiana szkolna Lubsko-Forst. Co ciekawe oba miasto są od siebie oddalone o zaledwie 30 km i są miastami partnerskimi. Spotkanie to jest szczególnie interesujące również dlatego, że zarówno uczniowie polscy, jak i niemieccy uczą się języka sąsiada w szkole w ramach lekcji.

Więcej …
 
„Dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej dla dzisiejszej Europy” – międzynarodowe warsztaty multidyscyplinarne wokół problematyki Kreisauer Kreis – Krzyżowa, 20-21 kwietnia 2017

W dniach 20 – 21 kwietnia w Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa” odbyły się warsztaty wokół problematyki Kreisauer Kreis. Było to pierwsze z działań związanych z upamiętnieniem Kręgu z Krzyżowej w 75. rocznicę pierwszego spotkania w Domu na Wzgórzu.

W projekcie bierze udział 20 ekspertów z czterech krajów (Polska, Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone), reprezentujących różne dyscypliny i perspektywy metodologiczne (historycy, politolodzy, socjolodzy, historycy idei, pedagodzy, edukatorzy i dziennikarze). Koordynatorzy projektu podkreślają, iż podczas doboru uczestników kierowali się myślą, aby reprezentowali oni także różnorodne perspektywy światopoglądowe, dlatego w projekcie wezmą udział uczestnicy zarówno o poglądach konserwatywnych, jak i liberalnych. Takie podejście do tematu jest dowodem, że dziedzictwo Kręgu z Krzyżowej jest wciąż żywe.


Więcej …

galeria

Ksiądz Bolesław Kałuża:
„Tej mszy nie wolno nam zapomnieć”
Projekty letnie
KRZYŻOWA


 
Międzynarodowe Centrum Konferencyjne


 

fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305