newsletter
Pl
De 
||OSTATNIE WOLNE MIEJSCA|| Polsko-niemiecko-francuskie szkolenie „smART history” - 18-24.02.2018, Kamminke (niemiecka część Wyspy Uznam nad Bałtykiem) PDF Drukuj Email

Ostatnia szansa, aby zgłosić się na polsko-niemiecko-francuskie szkolenie „smART history”! W projekcie zwolniły się 2 miejsca, więc uruchamiamy dodatkową rekrutację.

„smART history” to polsko-niemiecko-francuskie międzykulturowe szkolenie z zakresu edukacji historyczno-politycznej w miejscach pamięci.

Podczas szkolenia poznasz różne modele edukacji historyczno-politycznej w kontekście międzykulturowym oraz będziesz mógł wypróbować kreatywne metody pracy z młodzieżą z wykorzystaniem nowych mediów, które stosować można podczas międzynarodowych wymian młodzieży.

Metodyka szkolenia będzie zróżnicowana: poza impulsami teoretycznymi, będzie wiele możliwości praktycznego zastosowania zdobywanej wiedzy i wypróbowania metod w międzykulturowej grupie.

Poprzez to szkolenie nauczysz się:

  • różnych modeli pracy pedagogicznej w ramach edukacji historyczno-politycznej
  • czym jest „uczenie się międzykulturowe“ i jak stosować metody edukacji międzykulturowej w projektach dotyczących historii
  • jak włączać kreatywne i innowacyjne metody pracy oraz nowe media do edukacji historyczno-politycznej
  • pracować w międzynarodowym zespole, prowadzić animacje językowe.

Szkolenie skierowane jest do pracowników i wolontariuszy, multiplikatorów, liderów młodzieżowych (po 7 osób z każdego uczestniczącego kraju), które są aktywne w obszarze pracy z młodzieżą.

Czas i miejsce: 18 do 24 lutego 2018, Kamminke, niemiecka część Wyspy Uznam nad Bałtykiem.

Szkolenie jest częścią cyklu- kolejne części odbędą się w roku 2018 i 2019 w Polsce i we Francji.


Partnerzy w projekcie: Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V., Histoire de Savoirs, Fundacja „Krzyzowa“ dla Porozumienia Europejskiego

Opłata uczestnictwa: 30 EUR dla osób z Polski i Francji, 50 EUR dla osób z Niemiec. Możliwy częściowy zwrot kosztów podróży.

Zgłoszenia – mailowo na adres anna.kudarewska@krzyzowa.org.pl