newsletter
Pl
De 
Wykład dr. T. Skoniecznego dla uczestników Pierwszej Międzynarodowej Szkoły „Polska i Europa Środkowo-Wschodnia”- Krzyżowa, 9.10.2017 PDF Drukuj Email

9 października Krzyżową odwiedzili uczestnicy Pierwszej Międzynarodowej Szkoły „Polska i Europa Środkowo-Wschodnia”. Wykład, dotyczący relacji polsko-niemieckich, dla grupy 30 młodych historyków, dziennikarzy, politologów i publicystów z 17 krajów, wygłosił dr Tomasz Skonieczny z Akademii Europejskiej Fundacji „Krzyżowa”.
Pierwsza Międzynarodowa Szkoła „Polska i Europa Środkowo-Wschodnia” rozpoczęła swoje zajęcia 1 października 2017 roku w Warszawie. Inicjatywa skierowana jest do osób, które zajmują się tematami związanymi z Polską, a także Europą Środkową i Wschodnią. Szkoła, której program obejmuje wykłady i wizyty studyjne m.in. w Warszawie, Białymstoku, Krakowie i Wrocławiu, jest doskonałą okazją do poznania polskich badaczy, naukowców, działaczy społecznych i obywatelskich, jak również przedstawicieli administracji publicznej. Takie doświadczenie daje szansę poznania historii i kultury polskiej w kategoriach współistnienia różnych kultur i religii.

Inicjatorami projektu są: Kolegium Europy Wschodniej, we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, Europejską Siecią „Pamięć i Solidarność”. Działania w ramach Szkoły są finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej. Dyrektorem Szkoły jest dr Paweł Kowal (ISP PAN).

Więcej informacji o projekcie i uczestnikach: http://www.kew.org.pl/miedzynarodowa-szkola-polska-europa-srodkowo-wschodnia/

GALERIA ZDJĘĆ