newsletter
Pl
De 
Panel dyskusyjny z udziałem dr. Roberta Żurka w ramach „VI Międzynarodowych warsztatów poświęconych przeszłości Auschwitz i jej skutkom ”, Oświęcim 12.10.2017 r. PDF Drukuj Email

12 października, w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, dr. Robert Żurek - członek Zarządu Fundacji "Krzyżowa”, weźmie udział w panelu dyskusyjnym, w ramach „VI Międzynarodowych warsztatów, poświęconych przeszłości Auschwitz i jej skutkom".

W warsztatach weźmie udział 30 oficerów Sztabów Generalnych z Polski, Niemiec i Francji. Celem tego międzynarodowego spotkania jest próba zbudowania wspólnej wizji odpowiedzialności wojskowej. Punkt wyjścia dla warsztatów stanowi problem wspólnej pamięci o zaistniałych w historii aktach przemocy, których symbolem jest były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

W dyskusji poświęconej sposobom radzenia sobie z bogatą w napięcia różnorodnością pamięci o Auschwitz i drugiej wojnie światowej w Niemczech i Polsce, wraz z dr. Żurkiem weźmie udział dr. Jörg Lüer z Fundacji Maximilian-Kolbe-Stiftung.

Cały program warsztatów dostępny jest na stronie: http://bit.ly/2hBkjCz