newsletter
Pl
De 
"Together for Europe", Krzyżowa 30.11.-06.12.2017 r. PDF Drukuj Email

"Together for Europe", to projekt zajmujący się procesami migracyjnymi w Unii Europejskiej. Od 30. listopada do 6. grudnia br. młodzi ludzie z Grecji, Niemiec i Polski, będący gośćmi MDSM Krzyżowa, zbierali informacje, poznawali definicje i prezentowali sobie nawzajem aktualne sytuacje dotyczące obecnej sytuacji azylowej w swoich krajach.


Młodzież przejęła role prezydentów i ministrów 11 krajów europejskich, przewodniczącego Komisji Europejskiej i prasy, a 4 grudnia 2017 roku odbyła się symulacja "nadzwyczajnego posiedzenia" Komisji Europejskiej. Symulacja dotyczyła poszukiwania rozwiązania kryzysu azylowego, z którym boryka się obecnie Unia Europejska.

Jednym z elementów projektu był również warsztat polskiej organizacji pozarządowej Nomada, która wspiera mniejszości i prawa człowieka we Wrocławiu i pokazuje młodym ludziom jak i jakie działania można podejmować na szczeblu lokalnym.

GALERIA ZDJĘĆ


Partnerzy projektu: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Kreisau-Initiative e.V. Berlin, Lornsenschule Schleswig, Gimnazjum Dwujęzyczne nr 26 we Wrocławiu i Inter Alia Grecja.

Projekt jest wspierany przez program Erasmus+ i Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.