newsletter
Pl
De 
Polsko-niemiecka wymiana szkolna Koszalin-Rösrath, Krzyżowa 28.02.-04.03.2018 PDF Drukuj Email

Nauczyciele z obu szkół uczestniczących w wymianie (Freiherr-vom Stein-Gymnasium z Rösrath oraz II. LO im. Wl. Broniewskiego z Koszalina) spotkali się już wcześniej w Krzyżowej na szkoleniu dotyczącym organizacji spotkań młodzieży i postanowili nawiązać współpracę powracając do nas z młodzieżą.

24 młode osoby, dla części z nich był to pierwszy kontakt z rówieśnikami z sąsiedniego kraju, poznają się, integrują w czasie warsztatów i w czasie wolnym, przełamują bariery językowe, nawiązują nowe przyjaźnie, ale także dyskutują o historii i polityce swoich państw, o wspólnej historii obu narodów, rozmawiają o różnorodności w kontekście europejskim, przyglądają się różnorodnym tożsamościom własnym i europejskim. Obie strony mają też nadzieję, że uda się utrwalić stałe partnerstwo, które pozwoli na realizowanie wspólnych projektów edukacyjnych w przyszłości.


Organizatorzy: Freiherr-vom Stein-Gymnasium z Rösrath, II. LO im. Wl. Broniewskiego z Koszalina, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego
Współfinansowanie:
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Koordynacja projektu: Anna Kudarewska – p.o. Kierownika MDSM Krzyżowa