newsletter
Pl
De 
Budujemy mosty - polsko-niemiecko-czesko-rumuńskie spotkanie młodzieży, 25.06.-01.07.2017 r. Krzyżowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
piątek, 23 czerwca 2017 09:16

Od 25 czerwca do 1 lipca w Krzyżowej odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży w ramach projektu "Budujemy mosty", którego organizatorami są nasi partnerzy  Kreisau-Initiative e.V. Uczestnikami projektu będzie młodzież pełno- i niepełnosprawna z Polski, Niemiec, Czech i Rumunii.

Inkluzywny i międzynarodowy projekt "Budujemy mosty" pozwala spotkać się młodzieży pełno- i niepełnosprawnej. Każde spotkanie ma inny temat przewodni, taki jak muzyka, sztuka, cyrk lub film i gromadzi około 50 osób (młodzież i opiekunów) z czterech państw. Wspólnie spędzony tydzień pozwala uczestnikom wzajemnie się poznać i przełamać własne bariery. Spotkanie jest tłumaczone na wszystkie języki.

Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić coś razem z innymi: malować, tańczyć, bawić się, śmiać... Niepotrzebny jest również jeden lub jakiś szczególny język. Właściwie trzeba tylko chcieć, a potem to już jakoś idzie. Znacznie ważniejsza jest gotowość do kontaktu z drugim człowiekiem. Wtedy nawet można rapować z osobami niesłyszącymi z Węgier i Czech, grać w UNO albo zostać mistrzem piłki nożnej. Po prostu genialne!

— uczestnik projektu "Budujemy mosty"


Projekt "Budujemy mosty" jest realizowany przy wsparciu finansowym programu Unii Europejskiej Erasmus+.