newsletter
Pl
De 
Sympozjum: "Muzycy na Emigracji", Krzyżowa, Sala Majowa, 15.08.2017, godz. 19:30. Wstęp wolny! PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 12:17

Festiwal, to nie tylko koncerty: Uczestnicy Krzyżowa-Music znajdą również czas na rozważania i przemyślenia nad tym, jaką drogę powinni obrać i jaką rolę przyjmować artyści w świecie, który staje się coraz bardziej skomplikowanym. Służyć temu będą wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak “Muzycy na emigracji” oraz “Muzyka a ruch oporu”. Spotkania odbywać się będą w Krzyżowej, historycznym miejscu, będącym symbolem polsko-niemieckiego pojednania oraz oporu wobec nazistowskiego terroru. 

Mile widziany a wręcz pożądany jest aktywny udział publiczności w dyskusji. Ku pamięci – właśnie w takim miejscu jak Krzyżowa i właśnie w trakcie tego europejskiego festiwalu muzycznego zrzeszającego młodych ludzi i muzyków z całej Europy. Przy życzliwym wsparciu Fundacji Konrada Adenauera.

„Muzycy na emigracji“ Sympozjum

Wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 19.30

Krzyżowa, Pałac, Sala Majowa,

Wstęp: wolny

Rezerwacja miejsc: http://bit.ly/2vwKGC8

Moritz von Bredow oraz monachijski muzykolog prof. dr Wolfgang Rathert przybliżą losy poszczególnych muzyków na emigracji w okresie narodowego socjalizmu. Tego wieczoru głos zabiorą świadkowie tamtych czasów i przedstawią życiorysy muzyków, których życie dramatycznie zmieniło się poprzez ucieczkę i wysiedlenie. Tematem dyskusji będzie również ich wpływ na świat muzyki w krajach, w których zostali przyjęci.

Całe wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.