newsletter
Pl
De 
Polsko–niemiecko–izraelska wymiana młodzieży Strzegom–Magdeburg–Hilla, Krzyżowa, 14-17.08.2017 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 14:11

W dniach 14-17.08.2017 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbywa się międzynarodowa wymiana młodzieży, która zajmować się będzie tematem migracji na świecie.

Młodzież licealna z Ökumenisches Domgymnasium Magdeburg (ÖDG)/Niemcy, z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego w Strzegomiu/Polska oraz młodzież zrzeszona przy organizacji pozarządowej "Face to Face" z Hilla w Izraelu w czasie kilku dni spędzonych w Krzyżowej będzie starała się odpowiedzieć na pytanie „ jaka jest nasza rola, jako młodych ludzi w globalnych procesach, które nas otaczają?”

W ramach międzynarodowej wymiany uczestnicy projektu, już w kwietniu tego roku, spotkali się w Izraelu, następnie w Magdeburgu, a tuż przed przyjazdem do Krzyżowej spędzi kilka dni w Strzegomiu u rodzin uczniów i uczennic z Polskich oraz odwiedzili Wrocław.

W Krzyżowej uczestnicy, będą starali się podsumować doświadczenia zdobyte w czasie wizyt w Izraelu, Niemczech i Polski. Jednym z punktów programu będzie przedstawienie przygotowanych prezentacji, które: podsumowują dotychczasowo zdobyte doświadczenie i wiedzę uczestników na temat migracji, prezentują sytuację w ich krajach oraz podsumowują odbyte spotkania z migrantami i instytucjami zajmującymi się pracą z nimi.


Koordynator projektu: Anna Kudarewska – specjalistka ds. projektów edukacyjnych MDSM, Lena Sybiu - wolontariuszka MDSM Krzyżowa

Projekt dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.