newsletter
Pl
De 
Polsko-łotewskie spotkanie młodzieży SOCIAL MEDIA - SOCIAL LIFE, Krzyżowa 28.11.-05.11.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
piątek, 27 października 2017 11:16

W dniach 29 października -  4 listopada 13-osoba grupa młodzieży z Lubania i powiatu lubańskiego spotkała się w MDSM w Krzyżowej ze swoimi rówieśnikami z Daugavpils na polsko-łotewskim projekcie zatytułowanym „SOCIAL MEDIA – SOCIAL LIFE”.

W 7-dniowym spotkaniu w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej wzięła udział młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych, który od 2014 r. działa w Lubaniu przy Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych (NGO).

Jest to już drugie spotkanie młodych mieszkańców Lubania i Daugavpils. W ubiegłym roku młodzież po raz pierwszy sięgnęła po dotację z unijnego programu Erasmus+ na projekt „Sociala darbiba – aktywność społeczna”. Podczas tygodniowego pobytu w 2016 r. w Krzyżowej powstały filmy zachęcające do działań wolontariackich i społecznych. (do zobaczenia tu: https://www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg).

Wydarzenie zostało organizowane przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” we współpracy z łotewską szkołą J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, przy finansowaniu przez program Erasmus+

Uczestnicy zainspirowani sukcesem poprzedniego przedsięwzięcia opracowali wiosną 2017 nowy pomysł, który przy wsparciu Stowarzyszenia „Pogranicze” przekuto na wniosek projektowy. Tym razem uczestnicy zajmowali się tematem mediów społecznościowych. Młodzież poznawała tajemnice fotografii oraz wspólnie opracowała kampanię informacyjną skierowaną do swoich rówieśników na temat przeciwdziałania zjawiskom przemocy w mediach społecznościowych. Przed spotkaniem w Krzyżowej, w Lubaniu i Daugavpils odbywały się  intensywne przygotowania do spotkania. Młodzież m.in. samodzielnie opracowała ankiety, aby poznać opinie swoich kolegów i koleżanek na temat zjawiska cyberprzemocy. Program spotkania objął również wspólne zajęcia integracyjne, dotyczące współpracy w grupie oraz akcje samodzielnie przygotowane przez uczestników.

Codzienne relacje z pobytu lubańskiej młodzieży w Krzyżowej można śledzić od 29 października na profilu Lokalnego Inkubatora NGO w Lubaniu pod adresem:

https://www.facebook.com/Lokalny-Inkubator-NGO-w-Lubaniu-1640507489564088/?ref=aymt_homepage_panel

Serdecznie zapraszamy.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
tel. +48 75 721 50 77
www.pogranicze-csb.home.pl
Koordynator projektu: Magdalena GułaAutorzy logo projektu: Tomasz Długosz, Gabriela Lubas.

Projekt „SOCIAL MEDIA – SOCIAL LIFE” jest realizowany przy finansowaniu przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ oraz przy wsparciu Gminy Miejskiej Lubań.