newsletter
Pl
De 
Europa - dokąd zmierzamy? Część druga! - spotkanie uczniów z Würzburga i Piotrkowa Trybunalskiego - Krzyżowa, 16-22.10.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
sobota, 28 października 2017 18:45

28 młodych uczniów z Don Bosco School Würzburg i ZSP Nr. 4 w Piotrkowie Trybunalskim spotkało się w dniach 16 - 22 października w Krzyżowej podczas drugiej części ich wymiany szkolnej. Podczas pierwszej części spotkania w Würzburgu grupa zajmowała się edukacją międzykulturową i tożsamością europejską. Tematem spotkania w Krzyżowej była trwałość. Uczestnicy rozmawiali o znaczeniu tego słowa i o tym, co każda osoba może zrobić, aby żyć w sposób bardziej zrównoważony.

W ramach spotkania odbyła się wycieczka do młyna w Siedlimowicach, gdzie można było zobaczyć jak powstaje mąka. Grupa odwiedziła również małe gospodarstwo agroturystyczne „Kooperatywa 124” i gdzie młodzież samodzielnie piekła chleb, a także nauczyła się, jak można gotować w sposób zrównoważony. We wtorek grupa miała wspólne ognisko. Połowa uczniów zgromadziła drewno na ogień, a druga połowa przygotowywała jedzenie na wieczorne spotkanie.

W piątek odbyły różne warsztaty dotyczące gotowania wegańskiego, kosmetyków naturalnych i upcyclingu, gdzie młodzi nauczyli się być bardziej zrównoważeni w swoim życiu. W ostatni dzień spotkania grupa odbyła podróż do Wrocławia.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że przez te kilka dni bardzo dużo się dowiedzieli i nauczyli o sobie, innych i zrównoważonym rozwoju.

GALERIA ZDJĘĆOrganizatorzy: Jugendbildungsstätte Unterfranken, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego, Don Bosco Schule Würzburg, ZSP Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim

Finansowane przez: Erasmus +, Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży