newsletter
Pl
De 
Podróż do miejsc pamięci, Friedrich von Alberti Gymnasium Bad Friedrichshall, Krzyżowa, Rogoźnica, Oświęcim, 04.-07.02.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   
niedziela, 04 lutego 2018 13:31

W tym roku po raz kolejny ok. 40 uczniów i uczennic z Friedrich von Alberti Gymnasium, Bad Friedrichshall w Badeni Wittenbergi przyjedzie na kila dni do Polski. Głównymi tematami podróży są: niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne oraz niemieckie opozycje antyhitlerowskie.

W czasie pierwszej części swojej podróży młodzież zawita do MDSM w Krzyżowej, gdzie będzie mogła zapoznać się z historią Kręgu z Krzyżowej oraz zwiedzić były obóz koncentracyjny w Rogoźnicy.

W ramach drugiej części swojej podróży uczniowie udadzą się w dalsza drogę do byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oraz MDSM w Oświęcimiu.Organizatorzy: Friedrich von Alberti Gymnasium Bad Friedrichshall, Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego.

Koordynator projektu: Bartek Gasiulewicz - specjalista ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej. Hanna Kloy – wolontariusz MDSM w Krzyżowej.


Organizatorzy:

Friedrich von Alberti Gymnasium Bad Friedrichshall

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.


Koordynator projektu:

Bartek Gasiulewicz - specjalista ds. projektów edukacyjnych MDSM w Krzyżowej.

Hanna Kloy – wolontariusz MDSM w Krzyżowej.