newsletter
Pl
De 
teksty i dokumenty
Ksiądz Bolesław Kałuża: „Tej mszy nie wolno nam zapomnieć” PDF Drukuj Email

Projekt Ksiądz Bolesław Kałuża: „Tej mszy nie wolno nam zapomnieć” jest poświęcony postaci księdza Bolesława Kałuży- proboszczowi małej, wiejskiej parafii na Dolnym Śląsku, ale również gospodarzowi wyjątkowego i ważnego nabożeństwa jakim była Msza Pojednania w 1989 roku i protagoniście polsko-niemieckiego dialogu już w latach siedemdziesiątych.

Ważnym elementem biografii ks. Bolesława Kałuży jest jego zaangażowanie w organizację i przebieg Mszy Pojednania. To między innymi dzięki jego staraniom Krzyżowa została wybrana na miejsce Mszy Pojednania i zadbał on o przygotowanie jej odpowiedniej oprawy. Przyczynił się do ocalenia pamięci o rodzinie von Moltke, której te tereny były własnością. Chcemy też podkreślić jego aktywność na rzecz Fundacji „Krzyżowa” i fakt, że wpisuje się ona w jej misję, która polega na budowaniu związku między historią a teraźniejszością, między Europą Zachodnią a Wschodnią oraz dialogu między pokoleniami. Swoją postawą ksiądz Kałuża udowodnił, że nasza przyszłość zależy od podjęcia osobistej odpowiedzialności za polityczny, socjalny i ekologicznie zrównoważony rozwój społeczeństw Europy.

Więcej…
 
Teksty i dokumenty PDF Drukuj Email

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu nasze publikacje w wersji elektornicznej.
Publikacje, które ukazały się w druku znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Publikacje".
 
Rok w Krzyżowej PDF Drukuj Email
Polecamy Państwu naszą publikację - sprawozdanie z działalności Fundacji "Krzyżowa" - p.t. "Rok w Krzyżowej 2015".
Na specjalnie stworzonej stronie internetowej, www.rwk.krzyzowa.org.pl prezentujemy Państwu obfity zbiór tekstów, zdjęć, filmów i sprawozdań z naszej działalności w 2015 roku.
Zachęcamy do lektury!

Poniżej przedstawiamy również poprzednie wydania "Roku w Krzyżowej".
Więcej…
 
Reportaż z Krzyżowej PDF Drukuj Email
Poniżej przedstawiamy Państwu reportaż o Krzyżowej Zespołu Producenckiego ProFutura.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4