newsletter
Pl
De 
projekty artystyczne
Krzyżowa-Music 2017. Muzyka z Krzyżowej. Dla Europy. PDF Drukuj Email

W tym roku, od 15 do 27 sierpnia, już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami.

Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką paletą dzieł muzyki klasycznej – od baroku po współczesność.

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji, obiecujących talentów muzyki klasycznej, spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner.

Więcej…
 
Program Krzyżowa-Music 2017 PDF Drukuj Email

W sierpniu 2017 r. Seniorzy i Juniorzy zgłębią dziesiątki dzieł muzyki kameralnej. Wiele z nich zostanie zaprezentowanych podczas wieczornych koncertów w Krzyżowej oraz w innych miejscach na Dolnym Śląsku. Krzyżowa-Music 2017 wystąpi m.in. w ramach Festiwalu „Ensemble“ na Zamku Książ, w Kościele Pokoju w Świdnicy należącego do Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO, w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdrój oraz we Wrocławiu, w stolicy Dolnego Śląska i jednym z najpiękniejszych miast Polski, gdzie odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy festiwalu w Synagodze Pod Białym Bocianem.

Więcej…