newsletter
Pl
De 
projekty historyczne
Projekty historyczne PDF Drukuj Email

Historia stanowi centralny punkt w działalności merytorycznej Fundacji Krzyżowa. Realizowane są liczne seminaria, szkolenia, konferencje dotyczące tematyki historycznej, a zwłaszcza dotyczące ruchów oporu i opozycji w XX wieku, historii

Więcej…
 
Weź udział w warsztatach o ks. Bolesławie Kałuży! PDF Drukuj Email

Interesujesz się historią współczesną? Wiesz co zdarzyło się 12.11.1989 r. w Krzyżowej? Słyszałeś/aś już o ks. Bolesławie Kałuży i Fundacji "Krzyżowa"?

Zapraszamy w dniach 18-23.07.2016 na warsztaty o ks. Bolesławie Kałuży, który był jednym z gospodarzy Mszy Pojednania.

Podczas warsztatów będziecie mieli możliowść pracować metodą oral history i być twórcami materiałów, które pomogą w stworzeniu komiksu o życiu ks. Kałauży.

Następnie w tygodniu od 25.07 zapraszamy uczestników warsztatów na spotkanie z przedstawicielami wrocławskiego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej.

Więcej…
 
Seminaria Miejsc Pamięci. XVI Seminarium Miejsca Pamięci. PDF Drukuj Email

Seminarium Miejsca Pamięci jest cykliczną imprezą, odbywająca się raz w roku, która przeznaczona jest dla zawodowych i społecznych współpracowników miejsc pamięci lub muzeów z krajów Wschodniej i Zachodniej Europy oraz osób, które w swoich projektach, czy też pracy w szkołach i na wyższych uczelniach zajmują się historią dyktatur XX wieku w Europie, jak również innych form totalitarnej dyktatury oraz opozycji wobec niej. 

Więcej…
 
Zaproszenie na seminarium "DROGI WOLNOŚCI. Akademia na peryferiach", 02-08.08.2015 w Krzyżowej i Oświęcimiu PDF Drukuj Email

Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej i uwolnienie od narodowego socjalizmu zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie Polaków i Niemców w Krzyżowej i Oświęcimiu. Tematem sześciodniowego polsko-niemieckiego spotkania osób w wieku od 18 do 99 lat będą „Drogi Wolności”. Program zostanie zrealizowany w dwóch miejscach: w MDSM Krzyżowa i MDSM Oświęcim. Historia powstania obu instytucji otwiera różne perspektywy pojęcia „wolność”, a 70. rocznica zakończenia II wojny światowej i uwolnienie od narodowego socjalizmu skłaniają do zastanowienia się nad znaczeniem roku 1945 dla Polaków i Niemców – zarówno na płaszczyźnie politycznej jak i społecznej.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4