newsletter
Pl
De 
Projekty integracyjne PDF Drukuj Email

Pojęcia takie jak integracja, inkluzja, samostanowienie istnieją już od dawna w słowniku europejskiej terminologii. Kwestia poszanowania podstawowych praw i integracji osób niepełnosprawnych jest w zasadzie bezdyskusyjna. Ale jaka jest rzeczywistość? Jak wskazują badania, wiele dzieci niepełnosprawnych ma wciąż ograniczone możliwości kształcenia, wiele z nich nigdy nie uczestniczyło w życiu kulturalnym, sportowym, nie miało dostępu do kina, bibiloteki…

Więcej…
 
Warsztaty arteterapii zajęciowej dla osób z mniejszymi szansami PDF Drukuj Email

Projekt ten miał swoją pierwszą edycję w Krzyżowej w lecie 2010 roku i był skierowany do młodzieży i osób dorosłych z mniejszymi szansami z Niemiec i Polski w wieku od 18 do 26 lat.

Więcej…
 
Fair Life PDF Drukuj Email

Projekt poświęcony zagadnieniom ‘fair play’ w sporcie i w życiu, walce z dyskryminacją i promowaniu tolerancji. Podczas spotkania program skoncentrowany jest przede wszystkim na tematyce sportowej i uczestnicy uczą się jak przenosić dobre, pozytywne wzorce zachowań ze świata sportu do codziennego życia.
Więcej…
 
Model Krzyżowa PDF Drukuj Email

„Wartość i skuteczność systemu wychowania w społeczeństwie czy wspólnocie można jednoznacznie odczytać po tym, w jakiej kondycji znajdują się jego najsłabsi podopieczni“ (1937) – Adolf Reichwein.
Celem projektu Model Krzyżowa jest przeprowadzanie międzynarodowych, integracyjnych spotkań młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2