newsletter
Pl
De 
Warsztaty arteterapii zajęciowej dla osób z mniejszymi szansami PDF Drukuj Email

Projekt ten miał swoją pierwszą edycję w Krzyżowej w lecie 2010 roku i był skierowany do młodzieży i osób dorosłych z mniejszymi szansami z Niemiec i Polski w wieku od 18 do 26 lat.

Program warsztatów oferuje uczestnikom bogatą ofertę zajęć z zakresu sztuki i terapii ruchowej. W małych mieszanych grupach, podczas zajęć manualnych, uczestnicy projektu uczą się koordynacji ruchu, dzięki czemu łatwiej i w sposób kreatywny mogą wyrazić swoje uczucia. Na zajęciach poznają również metody malowania dziesięcioma palcami, teatr czarnego światła, prace z ceramiką czy ćwiczą koncentrację.
Podczas aktywnej i twórczej pracy w międzynarodowym gronie młodzież uczy się w nowym środowisku samodzielności, rozwiązywać problemy i konflikty, rozwijać umiejętności interpersonalne, redukować stres, podnosić samoocenę czy samoświadomość. Poprzez wspólną pracę rozwija się komunikacja, nawet w przypadku pojawiającej się bariery językowej.

Warsztaty z zakresu sztuki, ceramiki, teatru i ruchu prowadzone są przez doświadczonych pedagogów i terapeutów arteterapii zajęciowej z kraju i z zagranicy.

Wszelkich informacji na temat projektu udziela:
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Elżbieta Kosek
elli@krzyzowa.org.pl