newsletter
Pl
De 
Sieć Krzyżowa PDF Drukuj Email

Krzyżowa jest miejscem spotkania i dialogu, tętni życiem dzięki rozmaitości i różnorodności spotykających się tutaj ludzi, ich pomysłom i działaniom.

Naszym najważniejszym kapitałem jest zaangażowanie współpracowników jak i partnerów. Działamy dzięki partnerskiej współpracy osób z różnych krajów pracujących zawodowo lub społecznie. Poprzez naszą międzynarodową współpracę przeprowadzamy wspólnie szereg projektów przez cały rok.

Wiele międzynarodowych instytucji popiera Krzyżową jako miejsce spotkań. Wokół tego miejsca rozwinęła się szeroka sieć organizacji, które bardzo intensywnie ze sobą współpracują. Poniżej przedstawiamy Państwu jedne z najważniejszych:

 
Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowej, Warszawa PDF Drukuj Email
W 2011 roku w Warszawie założone zostało Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowej. Założycielką i inicjatorką stowarzyszenia jest Anna Michalak-Pawłowska, zasiadająca w Radzie Nadzorczej Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Krzyżowej to absolwenci projektu „Międzynarodowe Lato Artystyczne”, który przeprowadzany jest w Krzyżowej już od 1997 roku.
Głównym celem działalności Towarzystwa jest wspieranie artystycznych działań podczas kolejnych projektów w Krzyżowej.
 
Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowej, Wrocław PDF Drukuj Email
Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowej we Wrocławiu powstało w latach 90ych, by aktywnie wspierać pracę Domu Spotkań w Krzyżowej. Towarzystwo ma na celu propagowanie wolności, zrozumienia i spotkań ludzi o różnych poglądach i z różnym doświadczeniem dążąc tym samym do zwalczania nienawiści międzyludzkiej powstałej w wyniku wojen. W ramach swojego programu Towarzystwo organizuje wyjazdy do Krzyżowej, wykłady na tematy polityczno-społeczne i przeprowadza wspólne projekty z Fundacją Krzyżowa (na przykład zorganizowanie we Wrocławiu obchodów 100 urodzin Helmutha Jamesa von Moltke w 2007r.). Jeden reprezentant Towarzystwa zasiada w Radzie Fundacji Krzyżowa.
 
Stowarzyszenie Kreisau-Initiative (KI) PDF Drukuj Email
Stowarzyszenie Kreisau-Initiative (KI) jest organizacją pozarządową pożytku publicznego, założoną w 1989 roku – jeszcze przed upadkiem muru berlińskiego – przez wschodnich i zachodnich berlińczyków, aby wspierać powstanie i działalność Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. Od tego momentu KI organizuje międzynarodowe i inkluzywne spotkania młodzieży, warsztaty, konferencje i seminaria dla różnych grup docelowych.Trzy główne obszary pracy stowarzyszenia to pedagogika włączająca, historia współczesna i prawa człowieka oraz zrównoważony rozwój i dialog międzypokoleniowy.
www.kreisau.de
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2