newsletter
Pl
De 
Georg Kuropka PDF Drukuj Email

Georg Kuropka

Georg Kuropka urodzony w Delitzsch/Saksonia, rodzina pochodzi z Namyslowa/Śląsk. W latach 1990-1994 wybrany w wolnych wyborach na pierwszego Burmistrza Gminy Zscherndorf / Powiat Anhalt Bitterfeld/Saksonia-Anhalt. W 1990 roku przewodniczący partii CDU, grupy lokalnej Zscherndorf. Praca w Fundacji Konrada Adenauera. W 2000 roku założyciel i przewodniczący klubu Lions-Club Bitterfeld, współpraca przy tworzeniu klubu Lions-Club w Oświęcimiu „City of Peac“ i palestyńskiego klubu Lions-Club w Betlejem. Oprócz obowiązków rodzinnych Georg Kuropka zajmuje się polityką, programami pomocy w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Przeprowadza projekty z uczniami o tematyce II Wojny Światowej i Holocaustu. W Krzyżowej organizuje i prowadzi wiele projektów.

Dlaczego jest Pan związany z Krzyżową?

Zawsze interesowałem się historią, przede wszystkim historią Śląska i związanymi z nim miejscami i ludźmi. Ponieważ właśnie Krzyżowa należy do takich miejsc, to bardzo mnie ta miejscowość zaciekawiła. Musiałem tu przyjechać.

Jakie projekty prowadzi Pan w Krzyżowej?

Od lat przyjeżdżałem do Krzyżowej z różnymi grupami w ramach moich politycznych działań. W ostatnich latach organizowana była przed świętami Bożego Narodzenia przez organizację Lions-Club i LEO-Club Bitterfeld świąteczna akcja, polegająca na obdarowaniu prezentami dzieci z regionu Krzyżowej, w której również brałem udział. Obecnie pomagam organizować projekty w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, nawiązując kontakty i współpracę z ciekawymi osobami i placówkami w Saksonii-Anhalt.

Dlaczego zajmuje się Pan przeprowadzeniem projektów?

Dla mnie ważne jest rozpropagowanie historii Krzyżowej. Chcę to wykorzystać, żeby poprzez różne spotkania młodzieży ożywić przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. To miejsce jest do tego stworzone. Tutaj jest cudowna atmosfera i można przeżyć miłe chwile.

Jakie są Pana plany na przyszłość związane z Krzyżową?

Chcę jak najbardziej kontynuować moje dotychczasowe działania w Krzyżowej i oczywiście je poszerzać. Jestem dla Krzyżowej do dyspozycji.