newsletter
Pl
De 
Tomasz Kuc PDF Drukuj Email

Tomasz Kuc

Tomasz Kuc - wrocławianin urodzony w 1984 roku, germanista, specjalizujący się w nowych technologiach i reklamie internetowej. Od 2008 roku pracuje w firmie Google, gdzie zajmuje się reklamą Google AdWords. W 2013 roku spędził w Krzyżowej trzy miesiące na praktykach i wolontariacie. Fan fotografii, języków obcych i Dolnego Śląska.

Dlaczego wybrałeś Krzyżową?
Zawsze interesowałem się stosunkami polsko-niemieckimi. W Krzyżowej pracowałem już jako student, np. przy projekcie "Młodzi Dziennikarze w Drodze". To miejsce jest dla mnie szczególne - to właśnie tutaj młodzi ludzie mogą się poznać i wspólnie zrobić coś dobrego. Więcej kontaktów, więcej zaufania - moim zdaniem tak powinna wyglądać Europa. Podczas mojego urlopu bezpłatnego chciałem zrobić coś dobrego w tej dziedzinie.

Jakie projekty prowadziłeś w Krzyżowej?
Pracowałem w dziale PR. Interesuję się marketingiem w Internecie, więc zacząłem od stworzenia dla Fundacji reklamy internetowej. Firma Google udostępnia organizacjom non-profit konta AdWords za darmo - założyłem takie konto i stworzyłem kilkanaście kampanii reklamowych. Wiem, że ta reklama bardzo zwiększyła ruch na naszych stronach internetowych i zwiększyła zasięg naszej fundacji w Polsce i w Niemczech. Poza tym zajmowałem się SEO, promocją wydarzeń dziejących się w Fundacji, pisaniem tekstów, fotografowaniem eventów i profilem Fundacji na Facebooku.

Jakie były Twoje wrażenia po przybyciu do Krzyżowej?
Świetni ludzie, piękne miejsce, kreatywna atmosfera. Fundacja ciągle się rozwija, wyraźnie widać, że teraz ważne będą np. projekty ekologiczne. Bardzo podoba mi się też, że niemieccy koledzy mówią po polsku - to bardzo miłe!