newsletter
Pl
De 
Ostatnie wolne miejsca na szkolenie "Nowe metody nauczania historii. Zgłoszenia do 05.06.2016!

Opis projektu:

Pięciodniowe szkolenie ma na celu opracowanie metod wykorzystania nowych mediów w międzynarodowej edukacji młodzieży, jak również zastosowanie poznanych założeń pedagogiki muzealnej w praktyce poprzez przygotowanie treści przewodnika do wystawy "Odwaga i Pojednanie".

Podstawę do praktycznych warsztatów stworzą wykłady i zajęcia na temat pedagogiki muzealnej i wystawowej jak również niemiecko-polskich stosunków i procesu pojednania od roku 1945. W czasie warsztatów uczestnicy wraz z pedagogami oraz historykami będą intensywnie zajmować się kwestią przekazywania historii poprzez nowe media oraz możliwościami ich zastosowania w międzynarodowej pracy edukacyjnej z młodzieżą w celu zapewnienia bardziej dogodnego dostępu do treści historycznych. W trakcie projektu uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość wzajemnie uczyć się od siebie i referentów nowych metod, rozwijać je oraz tworzyć nowe.

Więcej …

aktualności

„Język oporu”

„Wspólnota“, „honor“, „środki stylistyczne” i „semantyczne walki“ - od 15 do 19 maja miało miejsce w Krzyżowej szczególne spotkanie młodzieży, które w znacznej mierze, ale nie tylko, zajmowało się intensywnie „językiem oporu“.

Młodzi ludzie z Paderborn i Warszawy w czasie spotkania w Krzyżowej badali m.in. teksty Helmutha James a von Moltke i jego współtowarzyszy. Dzięki tej analizie mogli dowiedzieć się np. jak zmieniało się znaczenie słowa „wspólnota” na przestrzeni lat.

Więcej …
 
Słoneczne spotkanie w Krzyżowej!

Od 9 do 13 maja odbyła się w Krzyżowej polsko-niemiecka wymiana szkolna Lubsko-Forst. Spotkanie to jest szczególnie ciekawe, ponieważ oba miasta leżą zaledwie 30 km od siebie i są miastami partnerskimi.

Więcej …
 
REKRUTACJA || HOTEL STORIES – międzynarodowy warsztat teatralno- filmowy Krzyżowa 11-20.07.2016

Projekt „HOTEL STORIES”, który odbędzie się w Krzyżowej 11-23 lipca 2016 to międzynarodowe przedsięwzięcie o charakterze teatralno - filmowym. Zapraszamy do niego wszystkich miłośników sztuk wizualnych w wieku od 16 do 26 lat – doświadczonych, ale też amatorów. Mile widziani są wszyscy, którzy interesują się aktorstwem, śpiewem, tańcem, pisaniem  scenariuszy oraz kręceniem filmów. W projekcie wezmą udział uczestnicy z Polski, Niemiec i Ukrainy. Językiem wykładowym będzie angielski, ale jego znajomość nie jest niezbędna –  zapewniamy pomoc w tłumaczeniu na język polski.

Więcej …

galeria
fundacja "krzyżowa"
dla porozumienia europejskiego
krzyżowa 7, 58-112 grodziszcze
tel: 74 85 00 300
fax: 74 85 00 305