newsletter
Pl
De 
Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego o apelu biskupów z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec
There are no translations available.

Biskupi Kościoła rzymsko-katolickiego w Polsce, z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec, abp Henryk Muszyński, bp Jan Kopiec, abp Wiktor Skworc, kard. Kazimierz Nycz i bp Tadeusz Lityński, podpisali się pod apelem, w którym padły m.in. słowa:

„Pojednanie to słowo, które od ponad ćwierćwiecza określa relacje polsko-niemieckie. To wielka wartość, którą udało się osiągnąć i którą podtrzymujemy dzięki wysiłkowi nie tylko polityków, ale licznych ludzi dobrej woli po obu stronach granicy. Mamy jednak świadomość, że łatwo można ją utracić przez nieprzemyślane decyzje, a nawet przez zbyt pochopnie wypowiadane słowa”.

Read more...

news

Faces of Europe: Polish-German school exchange Świecie-Biberkor, Krzyżowa 17-21.09.2017r.

From sunday the 9/17 to thursday 9/21 16 pupils in the age of 15 to 20 from Biberkor and Świecie visited us. The youthmeeting was under the topic „Faces of Europe“.
Read more...
 
W dniach 25-26 września odbędzie się w Lublinie 6. edycja Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej, którego partnerem merytorycznym będzie Fundacja “Krzyżowa”.
There are no translations available.

KIEW jest miejscem spotkań tysiąca praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz stanowi platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. Tego rodzaju platforma ma wspomagać realizację partnerskich projektów z dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego.

Kongres jest organizowany w ramach działalności Centrum Kompetencji Wschodnich – programu realizowanego przez Miasto Lublin i Samorząd Województwa Lubelskiego. Zadaniem CKW jest sieciowanie i inicjowanie nowych przedsięwzięć oraz współtworzenie nowej jakości w szeroko rozumianej współpracy rozwojowej.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odpowiedzialna będzie za dwa panele w ramach linii programowej „Modele pojednania” w dniu 26.09.2017:

Read more...
 
Polish-German school exchange Olkusz-Gräfelfing, Krzyżowa 17-21.09.2017

24 youngsters from Poland and Germany are here to meet on a youthmeeting. It is the first time for the schools from Gräfelfing and Olkusz that they meet here in Krzyzowa from the 17th till the 21st of September for an exchange.
Read more...

gallery